Едно старо мое "есе" за UniBG

... баце :D
Аватар
LuD
The Sinner's Priest ;-]
The Sinner's Priest ;-]
Мнения: 205
Регистриран на: 10 Окт 2012 15:44
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Едно старо мое "есе" за UniBG

Непрочетено мнение от LuD »

В размисъл за един /quit

Стоях пред монитора с празен поглед и се опитвах да измисля нещо оригинално за /quit message. Но уви след четиричасово чатене в мрежата на UniBg не ми беше останало много вдъхновение.
След хилядите ": )))" , asl, dai op, add me v bota, *bi si *aikata be ….и т.н. не бях настроен творчески ни най-малко.
Тогава реших да видя как ли си прекарват чат маниаците на запад. Последва бърз connect към random server.. избрах по стара UniBg традиция най-големият канал и се заприказвах. Останах впечатлен, когато разбрах че Channel OP-eра на канала е на 49 години.
А те от своя страна така и не можаха да разберат що за чудо е това Geco ban ( +d mode ), който в нащо IRC Network се ползваше единствено за "Take Over" на канали.
Тогава се замислих, хех господа Админи и Опери за какво наистина служи този mode и каква е ползата от него.
Веднага се сетих за един познат от чата, който след като беше чул, по-скоро прочел дългата ми реч в канала как трябва да се опитаме да направим чата по-смислен,
засягащ определени теми, да има отношение към общите интереси на събралите се в канала и тн. каза - "Kopele ti si se bugnal IRC e za fun!"
Ами така да бъде помислих си аз, но не можем ли да променим нещо, не можем ли да накараме хората да мислят навместо само да търкат клавиатурите ?.
По всичко личеше, че не мога да намеря подходящ /quit нито пак отговорите на по-горните въпроси.
Тогава иконката на IRC client-а ми засвети в червено, цъкнах с подобаваща ловкост върху нея с мишката и там вече ме чакаше репликата: "Zashto si me zatril ot bota?".
Да сега се сещам за така обичаните от мен eggdrops.
Ето това беше един типичен представител на категорията потребители "Ловци на add-ove". Те виснат в IRC сякаш единствено и само за да получат add в поредния канал, ако за момента няма такъв, значи е дошло време да се иска 9999 access level ot foundera.
Ако и тука са успели, се гонят Owner-ите na ботове за add.
Веднага в главата ми се появи въпрос, ами да щом има толкова много хора, които са в IRС , висят дни на ред онлайн, като правят успешна конкуренция на ботовете измерено в uptime и не правят нищо съществено то трябва да има и причина за това!
Причината е следната - мислех си аз, като си в IRC мрежа, която не предлага нищо сериозно, като има канали в които 90% от посетителите им биват - clones, bnc, BitchX clients, eggdrops, users които са idle 2-3 days and up : ), users които са до съответните сервизни помещения ( да не се бърка със services : ) ) като WC, Kino, Bania, Kuhnia и тн.
Ами да докато @ пред nick-a e приоритет пред един смислен и ползотворен разговор,
докато непрекъснато админи и опери се карат и не проявяват толерантност един към друг, докато някой канал става известен само заради това, че е бил откраднат от еди кой си и после админи, и опери и връзкари са се карали три дни и нощи чия собсвеност е той, докато в 80% от случаите гаранцията за add в популярен бот, ако си жена е да се изчукаш с правилния човек , а ако си мъж да си изпил много литри ракия, водка и уиски с подходящиа човек, а ако знаеш много за IRC и eggdrops, вероятността да бъдеш оценен е нула, ако не се познаваш с който трябва нащо IRC Network ще си остане Network предимно на clones, bnc, BitchX clients, eggdrops, Network на незаинтересовани и меланхолични потребители, Network на раздори, кавги и сплетни.
Ами да на раздори и сплетни просто напишете в status следната команда /stats o и ако имате късмет може да видите за какво са наказани правоимащите : )
Защото един западняк беше казал, че за един добър и ползотворен чат не е необходимо да имаш @ пред nick-a.
Докато струва ми се ние сме подели тази стратегия но типично по български в обратен ред. Защо му е на човек един добър и ползотворен чат, като можеш да имаш @ пред nick-a, add в канала или съответния bot!!!
Все пак не бива да забравям и това, че съществуват канали, където до голяма степен са налице така желаните от мен качества на ползотворната комуникация.
Да но залисан в тези си мисли аз все още не съм измислил моят /quit
Тука пък е време да помисля за следното.
Много мои бивши познати от чата направиха своя избор и /quit - наха forever : )
Какво ли ново научавам в чата, дали придобивам някакви по - особени качества, с много нови хора ли се запознах, дали това не е чиста проба загуба на време, пари и емоционален потенциал?.
Сега едва ли ще искам да си тръгна завинаги, защото знам, че още утре ще съм пред монитора.
Аз направих своя избор, до скоро.

/quit A vie pomislete varhu po-gore napisanoto! : )
The quieter you become, the more you are able to hear! :AR! https://www.FreeUniBG.eu :YMDEVIL:
Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта